Zaangażuj się

Zostań Partnerem

Zostań członkiem

Wesprzyj nas

Zostań ratownikiem

Zostań Partnerem Stołecznego WOPR

Na wodzie jesteśmy bezinteresowności, odważni, niezawodni, wiarygodności, doświadczeni i godni zaufania. Gwarantujemy, że te wartości wniesiemy do naszego Partnerstwa.
Zostając naszym Partnerem pomożesz ratować życie w społecznościach, które są bliskie Twoim klientom i pracownikom. Razem możemy zrealizować ważne projekty.

Czytaj więcej

Dlaczego warto z nami działać?

Podzielimy się z Twoimi pracownikami i każdym, kto wejdzie w kontakt z Twoją firmą naszą pasją, doświadczeniem i wartościami.

Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele czynników motywujących do współpracy z naszą organizacją dlatego naszym punktem wyjścia zawsze będzie otwarta dyskusja z Tobą, na temat Twojego wyobrażenia dobrego partnerstwa oraz zakresu wsparcia jaki masz do zaoferowania. Z naszymi Partnerami i Partnerami Strategicznymi wymienimy się logotypami a o naszej współpracy informujemy społeczeństwo. Tworzymy też i dzielimy się z Partnerami materiałami wizualnymi prezentującymi nasze wspólne działanie.

Co możemy razem zrobić?

Istnieje wiele możliwości współpracy – od przekazania darowizny finansowej lub rzeczowej, sponsoringu – do zamówienia szkolenia z pierwszej pomocy czy organizacji eventu integracyjnego dla pracowników Twojej firmy. Możesz nas wesprzeć w zakresie:

  • Dyżuru ratowniczego na warszawskim odcinku Wisły oraz w trakcie wydarzeń organizowanych nad Wisłą.
  • Zabezpieczeń ratowniczych na plażach i wodach Morza Bałtyckiego.
  • Edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki przeciw utonięciom.
  • Szkolenia zespołu ratowniczego.
  • Zakupu sprzętu ratowniczego.
  • Realizacji kampanii społecznych i edukacyjnych.

Zostań członkiem Stołecznego WOPR

Dziękujemy za dołączenie do Stołecznego WOPR. Twoje wsparcie, lojalność i hojność pomoże nam ratować osoby które uległy wypadkowi lub narażone są na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w wodzie.

Twoje członkostwo w Stołecznym WOPR pomoże sfinansować wszystko, czego nasi ratownicy potrzebują, aby przeprowadzać akcje ratunkowe, w tym niezbędne szkolenia, zestaw ochronny, dobrze wyposażone jednostki ratownicze, zakup łodzie ratunkowych oraz działania i materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Te rzeczy mają znaczenie, gdy życie człowieka jest zagrożone.

Jak zostać członkiem?

Prosimy napisz do naszego biura maila o chęci przystąpienia do stowarzyszenia. Umówimy się z Tobą na spotkanie. W naszym biurze będziesz poproszony o wypełnienie Deklaracji Członka WOPR oraz dostarczenie zdjęcia do legitymacji. Po opłaceniu składki członkowskiej i wpłaceniu jednorazowej opłaty za legitymację odbierzesz w biurze legitymację Członka.
Opłatę za składkę członkowską oraz legitymację prosimy wpłacić na konto: 51 2490 0005 0000 4520 4606 1879 lub w biurze kartą, lub gotówką. Składka członkowska wynosi 70 zł a opłata za legitymację Członka WOPR: oraz kartę ID (jednorazowa) 40 złoty.

Członek Stołecznego WOPR

Przeznacza 48 godzin rocznie czasu na pracę jako wolontariusz wspierając cele organizacji w wybrany przez siebie sposób. Jak możesz nam pomóc sprawdź w sekcji Wolontariusze.
Przestrzega statutu oraz regulaminów obowiązujących w organizacji.
Daje osobisty przykład szacunku do wody i środowiska wodnego oraz gotowości do niesienia pomocy.
Wspiera organizację propagując treści edukacyjne, szczególnie te skierowane do dzieci i młodzieży na swoich mediach społecznościowych i wśród swoich znajomych. Opłaca roczną składkę w wysokości 70 złoty.

Zostań wolontariuszem Stołecznego WOPR

Wolontariusze są sercem Stołecznego WOPR. To zwykli ludzie, którzy robią niezwykłe rzeczy i bez nich nie moglibyśmy ratować życia.

Jest wiele sposobów, aby wesprzeć Stołeczne WOPR. Możesz poświęcić trochę lub dużo swojego czasu aby wesprzeć nas podczas dyżuru ratowniczego, zabezpieczeń ratowniczych, w edukacji dzieci i młodzieży, w codziennych pracach logistycznych, podczas których zabezpieczamy sprzęt ratowniczy czy w pracy biura i działaniach komunikacyjnych.

Zapraszamy Cię do wypełnienia krótkiego formularza. chcemy Cię lepiej poznać i dowiedzieć się jak chcesz nas wesprzeć.

Czytaj więcej

Kto może zostać wolontariuszem?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w ratowanie życia na obszarach wodnych. Naszymi wolontariuszami są bardzo różni ludzie. Wywodzą się z różnych środowisk, są w różnym wieku, pracują, kształcą się, są już na emeryturze. Wolontariuszem możesz już zostać od 14 roku życia. Zobowiązujemy się do zapewnienia równych szans każdemu, kto chce z nami pracować jako wolontariusz. Zapraszamy Cię do współpracy z nami, niezależnie od Twoich umiejętności i czasu, który możesz nam poświęcić.

Co da Ci wolontariat?

Poświęcenie swojego czasu, wiedzy i umiejętności ma dla nas ogromne znaczenie bez względu na to, jaką rolę wolontariusza wybierzesz – od zbierania funduszy w lokalnej społeczności, przyjmowania roli wsparcia lub bycia częścią zespołu ratowniczego.

Wolontariat ze Stołecznym WOPR nie tylko da Ci okazję realizowania swojej pasji i poznania nowych przyjaciół, ale także w wymierny sposób wpłynie na realizację celu naszej organizacji, jakim jest ratowanie życia na obszarach wodnych. Jeśli to Ci nie wystarcza, pamiętaj, ze podczas wolontariatu możesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe i nowe umiejętności, które możesz dodać do swojego CV.

Wesprzyj nas

Ludzie zawsze będą potrzebować naszej pomocy, a dzięki Tobie zawsze będziemy gotowi odpowiedzieć na ich wezwanie.

Jesteśmy organizacją charytatywną, niezależną od rządu. Twoje hojne wsparcie ma ogromne znaczenie i pomaga nam pokryć koszty akcji ratowniczych oraz edukacji dzieci i młodzieży. Nasi ratownicy ochotnicy potrzebują przeszkolenia, dobrze utrzymanego sprzętu, łodzi ratunkowych i urządzeń na lądzie. Twoja dobroć ratuje życie. Każda darowizna zapewni naszym ratownikom bezpieczeństwo na wodzie i możliwość przeprowadzania akcji ratunkowych.

Przekaż darowiznę

Dziękujemy, że zdecydowałeś się przekazać nam darowiznę. Nawet drobna kwota ma moc ratowania życia!
Prosimy wpłać datek na nasze konto: 51 2490 0005 0000 4520 4606 1879
Darowiznę na działalność pożytku publicznego możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota, odliczenia nie może być wyższa niż 6% Twojego dochodu.

Przekaż 1 procent podatku

Środki z 1% to są dla nas bardzo ważnym wsparciem. Pomagają nam dofinansować Stały Dyżur na Wiśle, inne działania ratunkowe oraz program edukacji dzieci i młodzieży.
Przekaż w tym roku 1% podatku na Stołeczne WOPR!
Prosimy wpisz w deklaracji podatkowej nasz numer KRS: 00000 95191
Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1% trafi do Stołecznego WOPR!

Zostań ratownikiem Stołecznego WOPR

Ratownictwo wodne to nie tylko praca, ale po prostu stan umysłu. Szkoląc się i nabierając umiejętności możesz realizować wyższe wartości społeczne – pomagania i niesienia innym pomocy ratującej życie.

Czytaj więcej

Ratownik wodny

Jeżeli masz ukończone 18 lat możesz rozpocząć szkolenie na ratownika wodnego. Zapraszamy Cię na naszą stronę Szkolenia i do kontaktu z nami.

Stołeczne WOPR organizuje wszystkie kursy wymagane od ratownika zawodowego. Pamiętaj też że zawodowy ratownik musi być zatrudniony lub pełnić służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub będącą członkiem tego podmiotu.

Życzymy Ci powodzenia i liczymy, ze zostaniesz członkiem naszego Zespołu Ratowników Wodnych.

Ratownik WOPR

Nie chcesz czekać, aż skończysz 18 lat. Marzysz, żeby rozpocząć przygodę z ratownictwem wodnym już teraz?

Jeżeli posiadasz kartę pływacką a Twój rodzić lub opiekun prawny wyrazi zgodę na Twój udział w szkoleniu zgłoś się do nas.  Szkolenie na Młodszego Ratownika WOPR możesz rozpocząć jeżeli masz 12 lat. Jeżeli masz już 15 lat możesz spróbować swoich sił na szkoleniu na Ratownika WOPR. Dowiedz się więcej na naszej stronie Szkolenia.

Trzymamy za Ciebie kciuki i czekamy, aż dołączysz do naszego zespołu.

Nasi partnerzy