Tydzień wakacji za nami, a media alarmują. Statystyki utonięć, o których jesteśmy informowani, niech staną się dla wszystkich ostrzeżeniem, które razi swoją mocą! Nie bagatelizujmy tych faktów i cieszmy się z obecności nad wodą z rozwagą.

O tym, jak groźnym żywiołem jest woda, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak okazuje się, że rozsądek ustępuje lekkomyślności i brawurze, a nad wodą to niedopuszczalne!

Gorąco zachęcamy, by dorośli dawali dobry przykład dzieciom oraz sprawdzali miejsca wypoczynku swoich pociech. Rozmawiajmy o konsekwencjach ?wyskoków?, o alkoholu i szeroko pojętym bezpieczeństwie. Interesujmy się też tymi, którzy odpoczywają obok nas oraz zadbajmy o seniorów.
Unikajmy kąpieli w morzy przy silnych falach i miejmy respekt wobec rzek. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, korzystajmy z kapoków.

Pełen wskazówek dotyczących bezpieczeństwa nad wodą artykuł, z wypowiedziami Pawła Błasiaka – Prezesa Zarządu Stołecznego WOPR oraz krótkim instruktarzem dotyczącym niesienia pomocy, przygotowany przez dr Adama Macieja Pietrzaka – Koordynatora Medycznego WOPR, pojawił się w ostatnim magazynie ?Skarb?. Jest on dostępny w drogeriach Rossmann (stanowi prezent dla Klientów) oraz w niektórych kioskach Ruchu i Kolportera w większych miastach. Poniżej magazyn w formie elektronicznej – tekst jest na stronach 45-50.

Miłej lektury z? praktyką w tle. :)

www.rossnet.pl/skarb/e-wydanie,72015

Podziel się informacją:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone