2015-11-04_09.17.13 toW tym roku, w 41. kweście na rzecz Starych Powązek brało udział około 250 osób ze świata kultury, nauki, polityki i życia społecznego ? w tym MY, Ratownicy Stołecznego WOPR.

Wszyscy zbieraliśmy m.in. na odrestaurowanie zabytkowej kaplicy Epsteinów i 10 innych nagrobków oraz przeniesienie płyt pamiątkowych żołnierzy insurekcji kościuszkowskiej i uczestników powstania listopadowego do kwatery przy Al. Katakumbowej.

Mimo, że listopadowe święto to czas wyjątkowy ? zaduma, wspomnienie? to atmosfera na cmentarzu napawała optymizmem. Pogoda też temu sprzyjała ? piękne słońce na niebie i mnóstwo uśmiechniętych twarzy oraz gestów ludzkiej życzliwości.
Dzięki hojności obdarowujących oraz wsparciu od Miasta i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na pewno uda się przeprowadzić zaplanowane renowacje, bo przecież Stare Powązki to przede wszystkim pomnik historii i wspaniałe zabytki.

Kwesta jest organizowana od 1975 roku. Jej inicjatorem i zarazem wieloletnim przewodniczącym Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami był pisarz i krytyk muzyczny Jerzy Waldorff.
Ze wstępnych rozliczeń wynika, że podczas tegorocznej, dwudniowej akcji zebrano około 215 tys. złotych. BRAWO!

DZIĘKUJEMY I MY? również za ciepłe przyjęcie i tak wiele ciekawych historii dotyczących życia oraz Starych Powązek, które opowiadali nam obdarowujący.
Uwierzcie, to była przyjemność spędzić ten czas TAM i być częścią tak pięknego przedsięwzięcia.

O tym oraz udziale Stołecznego WOPR?u w kweście opowiedziała w kilku wywiadach jedna z NASZYCH wolontariuszek ? Agnieszka Konasiewicz, która w wydarzeniu wzięła udział już 6 raz. :)

Podziel się informacją:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone