received_103399060664635923.06.2015 zakończył się skromny ? na razie ? projekt ?Na fali? mający na celu nauczenie dzieci (6-10 lat) podstawowych zasad bezpieczeństwa na statkach i łodziach oraz zachowania się po wpadnięciu do wody.

Stołeczne WOPR przy wsparciu finansowym Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, przeprowadziło zajęcia w szkole i na pływalni dla 60 dzieci, a na koniec wszyscy razem odbyli rejs po Wiśle.

W szkole, dzieci wysłuchały zasad bezpieczeństwa i nauczyły się zakładać sprzęt ratunkowy, a na pływalni OSiR Wola ? w większości po raz pierwszy w życiu ? zostały ?wrzucone? przez ratowników Stołecznego WOPR do wody. Podczas takiej symulacji „wypadnięcia za burtę”, poznały zasady zachowania się w wodzie, wykorzystania kamizelki ratunkowej oraz sposoby wzywania pomocy.

Na zakończenie zajęć rozdano dzieciom w prezencie kamizelki ratunkowe i to w nich najchętniej się fotografowały i nie chciały ich zdejmować w autobusie, podczas powrotu do szkoły.

Projekt „Na fali” zakłada edukację najmłodszych dzieci, które jak gąbką chłonąc zasady bezpieczeństwa i procedury postępowania na/w wodzie, wymagają ich stosowania na swoich rodzicach i opiekunach.

Oby jak najwięcej takich ?zabaw?! :)

Podziel się informacją:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone