jeziorko - 2 w 1 04.07.2015Sobota na Jeziorku Czerniakowskim to dzień wyjątkowo gorący – temperatura wrażeń udzieliła się wszystkim.

W ciągu godziny, bo między 15:30, a 16:20 miejsce miały dwa zdarzenia.
:( / :)

1. Poza kąpieliskiem – po drugiej stronie zbiornika – Ratownicy WOPR zauważyli tonącą osobę. Podjęto natychmiastowe działania i wyciągnięto z wody nieprzytomnego mężczyznę. W czasie oczekiwania na pomoc lekarską, rozpoczęto resuscytację – przyniosła oczekiwany efekt!
Finalnie – poszkodowany został przekazany zespołowi Ratownictwa Medycznego, a akcja zakończyła się sukcesem. Niemniej kolejny raz, alkohol i brawura skutek jeden przyniosły – człowiek otarł się o śmierć.

2. W chwili odjazdu karetki, Ratownicy otrzymali informację o zaginięciu dziecka (chłopiec – 9 lat).
Podniesiona czerwona flaga, powiadomiona Grupa Interwencyjna, Straż Pożarna / Miejska oraz Policja. Rozpoczęto działania poszukiwacze na lądzie i w wodzie.
W chwili przyjazdu ww grup wsparcia, „zguba” odnalazła się. Nawoływania i zaangażowanie wypoczywających w połączeniu z nieocenioną pracą naszych Ratowników ucieszyły nie tylko rodziców.

Zespole – doskonale wykonaliście swoją pracę – BRAWO!

Niniejszym apelujemy – jeśli wśród naszych sympatyków są osoby zainteresowane poznaniem środowiska pracy w Stołecznym WOPR, zdobyciem doświadczenia i jednoczenia się w działaniach na rzecz ratowania życia i zdrowia – to ZAPRASZAMY do współpracy.
BOJKI SP czekają – WOLONTARIUSZE – dajcie znać!

Podziel się informacją:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone