„BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE” ZE STOŁECZNYM WOPR REKINEM, ORAZ KAPITANEM WYDERKĄ

Mimo sporego opóźnienia w otrzymaniu zdjęć mamy je i dzielimy się z Wami relacją z tego wydarzenia.

W dniu 11.05. kierownik Drużyny WOPR Rekin odwiedził na prośbę samego Kapitana Wyderki Przedszkole nr 182 „Tajemniczy Ogród” oraz Szkołę Podstawową nr 187 im. Adama Mickiewicza.
Na zorganizowanym przez w/w placówki pikniku dzieci mogły spotkać przedstawicieli różnych zawodów związanych z bezpieczeństwem, a także poznały kilka ważnych zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.
Między takimi gośćmi jak ratownicy medyczni, strażacy z SGSP, strażniczkami miejskimi m.st. Warszawy, a także policją z Wydziału Ruchu Drogowego znalazło się wspólne stoisko Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie i Stołecznego WOPR.
Na naszym stoisku dzieci dowiedziały się jak wygląda i jak pracuje ratownik wodny i policjant wodny.
Podopieczni placówek oświaty poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą, do kogo mogą się zwrócić o pomoc gdy się zgubią na plaży, a także dowiedziały się jak ważną rzeczą jest noszenie kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych gdy spędzamy czas nad wodą.

Mamy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza przyda się w czasie zbliżających wakacji.
Do zobaczenia na kolejnym Pikniku „Bezpieczne Przedszkole”!

 

Podziel się informacją:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone